مجله

آموزش انیمیشن سازی در هنرستان

عکس انیمیشن سازی هنرستان

آموزش انیمیشن سازی در هنرستان

انیمیشن هنر نمایش دوبعدی تصاویر می باشد که به قدری سریع می باشد که شما تصور می کنید تصاویر در حال حرکت است . در واقع این هنریکی از جذابترین رشته های هنر است که نیاز به آموزش و دوره های تخصصی دارد . به افرادی که در این هنر تخصص دارند انیماتور می گویند. انیماتورشدن ملزم گذراندن آموزش رسمی است. در این مقاله قصد داریم درباره تحصیلات ، آینده شغلی و تجربه موردنیاز و آیا این حرفه مناسب برای شما است یا خیر صحبت کنیم.

انیمیشن سازی چه کاربردی دارد ؟

انیماتورها برای ایجاد شخصیت های زنده و تصاویر برای رسانه های چاپی و دیجیتال از جمله بازی های ویدئویی ، تلویزیون و فیلم از نقاشی ها و نرم افزارهای رایانه ای استفاده می کنند. به طور کلی  فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه به صورت تمام وقت یا پروژه ای در شرکت تبلیغاتی ، شرکت های طراحی وب ، شرکت های بازی های ویدیویی و شرکت های انیمیشن مورد نیاز است. بیشتر کارفرمایان انتظار دارند که انیماتورها سبد بهترین کار خود را ارائه دهند.

عکس انیمیشن سازی هنرستان

عکس انیمیشن سازی هنرستان

دوره های آموزشی انیمیشن را در کجا بگذرانم؟

در دنیای فناوری ، انیماتورها با آموزش و پیشینه مناسب می توانند بسیار خوب عمل کنند. داشتن مدرک لیسانس الزام معمولی برای کار در زمینه انیمیشن سازی است . بسیاری از مدارس دارای برنامه های هنری اساسی هستند ، و تعداد فزاینده ای از مدارس دوره های خاصی را برای این منظور ارائه می دهند. ابتدایی ترین سطح آموزش برای انیمیشن سازی، اخذ مدرک معتبر از مدرسه گرافیک یا هنرستان است  .

برنامه های آموزشی این هنر شامل یادگیری مهارت های پایه نقاشی و رنگ آمیزی که در رسانه های سنتی و دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. دانش آموزان یاد می گیرند با استفاده از انیمیشن کارتونی تصاویر 2 و 3 بعدی ایده ها را تجسم و توسعه دهند. با توجه به سطح بالای تخصص فنی لازم برای رقابت در صنعت دیجیتال امروز ، تسلط به برنامه های قدرتمند در انیمیشن سازی ضروری است. مدارس مجهز به این نرم افزارها بوده و دانش آموز در کارگاههای گروهی با این برنامه ها کار می کند.  در نهایت فارغ التحصیلان را برای مشاغل در زمینه انیمیشن رایانه ، گرافیک و توسعه وب آماده می کند.

عکس رشته انیمیشن در هنرستان

عکس رشته انیمیشن در هنرستان

تخصص انیمیشن سازی در دانشگاه

دانشجویان می توانند با گذراندن دو سال تحصیل ، مدرک کاردانی را در انیمیشن کسب کنند. با این حال ، اکثر دانشجویان دارای مدرک لیسانس در رشته های انیمیشن ، هنر چندرسانه ای ، طراحی گرافیک یا هنر مفهومی نیز می توانند انیمیشن سازی کنند. در یک مقطع کارشناسی ارشد ، دانشجویان می آموزند از برنامه های تخصصی انیمیشن کامپیوتری در کارگاهها استفاده کنند. دوره های کارآموزی که غالباً بخش مهمی از برنامه های کارشناسی است ، به دانشجویان کمک می کند تا تجربه عملی کسب کنند و اوراق بهادار بسازند. دانشجویان ممکن است دوره های کارآموزی را در استودیوهای گرافیکی ، آژانس های تبلیغاتی یا شرکت های رسانه ای انجام دهند.این موارد به دانشجویان امکان می دهد که در زمینه انیمیشن سازی مانند انیمیشن سه بعدی تخصص پیدا کنند. برای فارغ التحصیلی باید یک پروژه متحرک را به اتمام برسانند.

هنرستان آینده برتر برنامه های کارگاه محور در این هنرستان همراه با گروه دپارتمان های تخصصی رشته های هنری و کارگروه های هنر و تجربه با حضور شخصیت های مطرح دانشگاهی و حرفه ای توانسته است کارآفرینان انگیزه مندی را برای جامعه آینده تربیت نماید.برای مشاوره می توانید با شماره های 44070226 تماس بگیرید . برای ارتباط با ادمین به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

پیش نیازهای آموزش انیمیشن سازی

هیچ تجربه قبلی یا پیش زمینه ای خاصی  برای ورود به آموزش تخصصی انیمیشن لازم نیست و داشتن مهارت هنری و توانایی تبدیل ایده های خلاقانه به تصاویر جذاب ، سودمند است. البته برای گذراندن این رشته در مقطع کارشناسی لازم است مدرک دبیرستان یا GED داشته باشید. برای تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان معمولاً باید دارای مدرک لیسانس انیمیشن یا یک رشته مرتبط باشند.بنابراین انتخاب مدرسه برای یادگیری اصول این رشته مهم است. برخی از مدارس قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد پذیرش دانش آموز،مصاحبه انجام می دهند.

برای مشاهده تصاویر بخش انیمیشن سازی هنرستان آینده برتر روی ادامه مطب کلیک کنید.

نتیجه:

انیمیشن یکی از رشته های هنری جذاب است که در صورت کسب تخصص و گذراندن دوره های آموزشی در مدرسه و دانشگاه یکی از شغل های پردرآمد می باشد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *