مجله

آموزش طراحی مد و لباس در هنرستان

عکس طراحی مد و لباس در هنرستان

آموزش طراحی مد و لباس در هنرستان

طراحی مد آموزش های عمیق و حرفه ای را ارائه می دهد که شامل دروسی درباره خیاطی با دست و ماشین ، ساخت الگوی ، دوخت پارچه ، تصویر سازی مد ، تاریخچه مد ، عکاسی مد و طراحی مفهومی است.حال این رشته را از کی و در کجا می توان آموخت ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

آموزش طراحی مد از دبیرستان

بعد از اتمام سال نهم می توانید از چندین رشته ، رشته طراحی مد را انتخاب کنید . این رشته در درجه اول نیاز به این دارد که به این رشته علاقه داشته باشید تا بتوانید در آن موفق شوید . برای گذراندن این رشته باید به هنرستان مراجعه کنید . حال برای ورود به هنرستان نیاز به داشتن شرایط خاصی است ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم .

رشته طراحی مد و لباس در هنرستان

رشته طراحی مد و لباس در هنرستان

رشته طراحی مد برای چه افرادی مناسب است ؟

در جامعه ای که زندگی می کنیم هر فرد با لباس و نوع پوشش خود مورد قضاوت دیگران قرار می گیرد. این موضوع جدای از ظاهری زیبایی به فرد شخصیت اجتماعی می بخشد . بنابراین لباس در جامعه کنونی مهم می باشد . شاید این سوال بارها برای شما پیش آمده باشد که چه لباسی مد است ؟ چه لباسی بهم میاد ؟ اما اگر دغدغه سوالاتی نظیر:
• چگونه لباس ها طراحی و دوخته می شوند
• چه جنس پارچه ای برای لباس مناسب است؟
• چطور برای دوختن لباس باید اندازه گرفت؟
• چه ایده هایی برای طراحی مد می توان ارائه داد ؟
اگر این سوالات را دارید حتما به سراغ رشته طراحی مد و لباس بروید.

هنرستان آینده برتر برنامه های کارگاه محور همراه با گروه دپارتمان های تخصصی رشته های هنری و کارگروه های هنر و تجربه با حضور شخصیت های مطرح دانشگاهی و حرفه ای توانسته است کارآفرینان انگیزه مندی را برای جامعه آینده تربیت نماید.برای مشاوره می توانید با شماره های 44070226 تماس بگیرید . برای ارتباط با ادمین به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

شرایط ورود به رشته طراحی مد در هنرستان

همان طور که اشاره کردیم داشتن روحیه و علاقه به رشته طراحی مد و لباس شرط اول ورود به آن می باشد . اما این کافی نیست و نیاز به ویژگی های شخصیتی می باشد که در ذیل به آن اشاره می کنیم :
 از نظر جسمی سالم باشید و سرعت دستهات بالاتون بالا باشه البته این مورد با تمرین به دست می آید .
 با حوصله و صبور باشید . این ویژگی بسیار مهم است زیرا بی حوصلگی دقت را پایین می آورد . شاید نیاز باشد چندین بار طرح کشیده را از اول بکشید یا لباس دوخته شده را دوباره بشکافید.
 داشتن ایده و خلاقیت برای طراحی مد و لباس کمک کننده است .
 داشتن استعداد و تصویر ذهنی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در این رشته داشته باشید. تجسم کردن طراحی لباس در ذهن بسیار کمک کننده می باشد .
 داشتن ارتباط اجتماعی : بعد از وارد شدن به دنیای کار نیاز به ارتباط موثر با افراد دارید تا بتوانید مشتری خوبی برای خود داشته باشید . همچنین داشتن روحیه تیمی به شما در محیط کار کمک می کند تا بهتر کار کرده و از ایده آنها نیز بهره ببرید.

عکس طراحی مد و لباس در هنرستان

عکس طراحی مد و لباس در هنرستان

آینده کاری رشته طراحی مد و لباس

بعد از گذراندن این رشته در هنرستان می توانید یا در دانشگاه ادامه تحصیل بدهید یا وارد بازار کار شوید . از آنجائیکه لباس جزو نیازهای اساسی جامعه می باشد بنابراین برای هر فردی که آموزش یا تخصصی در مورد تهیه لباس دارد کار هست . استخدام در سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی یکی از این موارد است . اگر دارای سرمایه مالی هستید می توانید برای خود کسب و کاری راه بیندازید و مشتری های خود را پیدا کنید .

تحصیل در دانشگاه بدون کنکور برای هنرستانی ها

جالب است بدانید برای ورود به دانشگاه در مقطع کاردانی در این رشته نیاز به آزمون ندارید و بدون کنکور می توانید در دانشگاههایی نظیر دانشگاه دکتر شریعتی ادامه تحصیل دهید . این رشته در کاردانی د ارای دو گرایش طراحی و دوخت ، طراحی پوشاک می باشد که در مقاطع کارشنانسی و بالاتر نیز می توانید ادامه تحصیل دهید .

برای دیدن تصاویر کارگاه رشته طراحی مد و لباس در هنرستان آینده برتر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *