مجله

آیا ورزش برای پیش دبستانی ها مناسب است؟

عکس ورزش پیش دبستانی ها

می دانیدکودک شما در چه سنی باید ورزش کند؟ طبق تحقیقات انجام شده ورزش نه تنها برای سلامتی و تناسب اندام انسان مناسب است بلکه باعث افزایش عمر انسان نیز می شود . حال سوال اینجاست آیا ورزش برای کودکان در پیش دبستانی مهم است ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

آیا ورزش برای فرزند شما مناسب است؟

جواب اینست ، شاید. برخی از عواملی که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب ورزش مناسب برای فرزندتان در نظر داشته باشید وجود دارد. این عوامل عبارتند از:
1. سن
برخی از کارشناسان می گویند سن شروع ورزش در کوئکان از 2 یا 3 سالگی است ، در حالی که برخی دیگر معتقدند حداقل سن برای شروع 5 سال است . درمیان ورزش های تیمی ، فوتبال برای کودکان جذاب تر است. به طور کلی ورزش های با توپ برای کودکان در سنین کمتر طراحی شده است. در میان ورزش های انفرادی ، شنا و ژیمناستیک برای کودکان پیش دبستانی عالی است ، تا زمانی که نقش مربی در مشارکت ورزش کم باشد ، زیرا کودک حوصله انتظار نوبت خود را ندارد.
آکادمی کودکان آمریکا نشان می دهد ورزش تیمی برای کودکان بالای 6 سال مناسب تر است ، در حالی که کودکان کوچکتر بهتر از یک کلاس ورزشی بهره مند می شوند .

مرکز تخصصی پیش دبستان آینده برتر به صورت کاملا حرفه ای به رشد مهارت های فردی و گروهی کودکان از سنین آغازین زندگی می پردازد. این مرکز با تقویت هوش های متنوع کودکان به رشد آنها کمک می کند. در این فرآیند بازی های هدفمنند همراه با جذابیت های کودکانه مهارت های فردی و گروهی را آموزش میدهد و لذت دانستن را با توانستن در دسترس کودکان عزیزمان قرار میدهد.

برای مشاوره می توانید با شماره های 44070226 تماس بگیرید . برای ارتباط با ادمین به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

2. روحیه فردی
کوچک شما چقدر صبور است؟ آیا او خوب فعالیت می کند؟ آیا او می تواند به راحتی از شما جدا شود؟ اگر اوضاع خوب پیش نرود ، چگونه واکنش نشان می دهد؟ آیا او با دیگران خوب بازی می کند؟ او در کار گروهی چگونه است؟ این سوالات ، موارد مهمی است که باید در نظر بگیرید.

عکس ورزش پیش دبستانی ها

عکس ورزش پیش دبستانی ها

بازی در یک تیم ورزشی شامل نوبت گرفتن ، پیروی از قوانین ، توجه و مشارکت با کودکان دیگر است. در حالیکه از کودک خردسال انتظار نمی رود از بازی های تهاجمی و دفاعی استقبال کند. بسته به نوع ورزشی که انتخاب می کنید ، قوانین ساده ای وجود خواهد داشت که او باید دنبال کند .مانند دویدن در یک مسیر خاص ، دویدن با توپ یا گذاشتن کلاه ایمنی. هنگام بازی ورزشی ، از بچه ها خواسته می شود که وظایف خود را انجام دهند اگر تیمی ، امتیازی به دست نیاورد در حالی که تماشاچیان برای هر دو تیم تشویق کنند ، اما تمام توجه به کودک کوچک باشد ،دلهره آور و ترسناک است و اگر فرزند شما به گلی نزده باشد یا خوب بازی نکرده باشد، ممکن است ناراحت شود.
آیا فرزند شما تمایل به ورزش در تیم را ابراز کرده است؟ اگر از او بپرسید که آیا او دوست دارد بازی کند ، چگونه واکنش نشان می دهد؟ برخی از خردسالان ممکن است متوجه نباشند که چیزی به نام ورزش حتی وجود دارد ، برخی دیگر به لطف یک خواهر و برادر بزرگتر ، دوستان یا اقوام بزرگتر از ورزش آگاهی دارند.

عکس ورزش پیش دبستانی ها

عکس ورزش پیش دبستانی ها

ورزش برای کودکان پیش دبستانی چگونه است؟

در بیشتر موارد ، برنامه های ورزشی برای پیش دبستانی ها در درجه اول سرگرمی است. اگر به صورت ورزش تیمی باشد ، معمولاً نمره ای لحاظ نمی شود . در ورزش های تیمی تمرکز روی ایمنی فردی و قوانین کم می باشد. برای ورزش های انفرادی نیز ایمنی جزو پارامترهای اصلی می باشد.

چه ورزشی برای پیش دبستانی مناسب است ؟

ورزش چه به صورت تیمی و چه فردی ، راهی عالی برای آمادگی جسمانی کودک در پیش دبستانی است. همچنین به پیشرفت مهارتهای مهم اجتماعی و حرکتی نیز کمک می کند. در این زمینه ، کودک شما در پیش دبستانی شروع به تقویت توانایی بدن می کند. آنها همچنین پایداری و اراده را می آموزند.
مهم نیست که چه تصمیمی بگیرید ، مهم اینست که مطمئن شوید کودک شما فعال است ، خواه از طریق یک برنامه ورزشی سازمان یافته باشد یا اینکه فقط در خانه یا زمین بازی در حال بازی باشد.
حتی یک ساعت ورزش کافی است. اگر بیرون از هوا سرد است ، اگر باران می بارد فرزندتان می تواند در فضای سرپوشیده ورزش کند. تعداد زیادی از فعالیتها در داخل خانه وجود دارد که برای کودکان کوچک بسیار عالی است.

برای اطلاع از برنامه های ورزشی پیش دبستانی آینده برتر روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *